10 AUTOMOBILIO PATIKRINIMO ŽINGSNIŲ

KURIE PADĖS IŠVENGTI NETIKĖTŲ GEDIMŲ!

(NEMOKAMOS AUTOMOBILIO APŽIŪROS ANKETĄ RASITE ŽEMIAU)

Yra du būdai sumažinti gedimo tikimybę.

Pirmasis, bene svarbiausias, laikytis gamintojo techninės priežiūros patarimų.

Antrasis – atlikti paprastus automobilio techninės priežiūros patikrinimus. Štai 10 geriausiųjų:

1. PADANGOS

Kas dvi savaites patikrinkite padangų slėgį ir padangų būklę (įskaitant atsargines). Atkreipkite dėmesį į protektorių arba nusidėvėjimą ir įsitikinkite, kad jūsų protektorius atitinka nustatytus reikalavimus.


2. ĮRANKIŲ RINKINYS
Jei jūsų automobilyje yra atsarginis ratas, tuomet turėtumėte turėti rato gaubto nuėmimo ir rato keitimo įrankius (keltuvas, raktas, trikampis sustojimo ženklas, šv.atspindinti liemenė, taip pat, jei reikia ir užrakinamos rato veržlės raktą). Žiemos metu nepamirškite automobilyje turėti žibintuvėlio, telefono įkroviklio, šiltų drabužių, vandens, ledo ir sniego valiklio, pirštinių, batų, ilgai negendančių užkandžių, užvedimo laidus, buksyravimo lyną (2 vnt), buksyravimo kabę (jei tokia reikalinga), šiltą kepurė, variklio užvedimo laidus, kastuvėlį. Žinoma turėti kitus įrankius kurie privalomi automobilyje (gesintuvas, vaistinėlė ir t.t.).


3. VARIKLIO ALYVA
Naudokite matuoklį, kad patikrintumėte variklinės alyvos lygį, tai atlikite kas pora savaičių, prieš bet kokią ilgą kelionę bei prireikus papildykite. Nuvykite į automobilių servisą, jei alyvos papildote daugiau nei įprasta.


4. VANDUO/AUŠINIMO SKYSTIS
Kiekvieną savaitę, kol variklis yra šaltas, patikrinkite ar aušinimo skysčio lygis yra tarp MIN ir MAX.
Jei nežinote koks aušinimo skystis yra sistemoje, trūkstamą kiekį pripildykite distiliuotu vandeniu. Sezoninis patarimas: prieš šaltąjį sezoną, patikrinkite ar aušinimo skystis atitinka neužšalimo normas.


5. PRIEKINIO STIKLO VALYMAS
Vieną kartą per metus, keiskite langų valymo šluoteles. Stenkitės, kad aušinimo skysčio bakelis visuomet būtų kuo pilnesnis. Artėjant žiemos sezonui, prieš prasidedant šalčiams naudokite tik neužšalantį langų plovimo skystį.


6. PRIEKINIS STIKLAS
Atkreipkite dėmesį į priekinio stiklo pažeidimus (nuo akmenukų). Juos kuo greičiau suremontuokite (jie gali didėti ir įtrūkti).
Jei stiklas neberemontuojamas galbūt reikės jį pakeisti nauju.


7. ŽIBINTAI
Patikrinkite visus žibintus – įskaitant indikatorius, atbulinės eigos žibintus, stabdžių ir rūko žibintus – kartą per savaitę. Pasirūpinkite, kad stiklai būtų švarūs ir neįtrūkę.


8. VAIRO STIPRINTUVAS
Patikrinkite ar servisas kuriame remontuojate automobilį užpildo Jūsų hidraulinio skysčio rezervuarą (kai aptarnauja automobilį). Tada viskas ką turite padaryti – vieną kartą per mėnesį patikrinkite jo lygį, jei reikia, galite papildyti rekomenduojamu skysčiu.


9. KĖBULAS
Apžiūrėkite ar nėra kėbulo įbrėžimų, kurie gali sukelti rūdijimą. Sutepkite automobilio durelių sandarinimo gumas ir užrakinimo spyneles (nuo užšalimo).

 

10. AKUMULIATORIUS
Blogas akumuliatorius, viena iš priežasčių kuomet šaltuoju metų sezonu neužsiveda automobilis. Tinkamai patikrinti akumuliatorių galima tik su specialia įranga, bet tuo pasirūpinti turite Jūs. Kreipkitės į Jūsų automobilį aptarnaujantį servisą arba į LAS Klubą (paslauga teikiama tik turint LAS Klubo paslaugų paketą).

  Šie techninės priežiūros patikrinimai yra gana paprasti, tačiau jei nenorite atlikti juo patys registruokitės NEMOKAMAI ŽIEMOS apžiūrai.

Registracijos anketa:

Ruošiame automobilį žiemai
(Jei jau esate LAS Klubo narys, Jūsų ar partnerio/ės automobilį patikrinsime be eilės, net ir pasibaigus akcijai)
(miestas, gatvė, namo numeris) (nurodytas adresas yra tik rekomendacinio tipo, dėl tikslios nemokamos apžiūros vietos ir laiko mes su Jumis susisieksime)
Nurodykite savaitės dieną/as, įrašykite laiko intervalą, kuomet Jums patogu pateikti automobilį apžiūrai. Pvz. I-V Nuo 08:00 iki 14:00

Jei nenorite laukti NEMOKAMOS akcijos eilėje, įsigykite LAS Klubo narystės paslaugų paketą ir pasitikrinkite automobilį patogiu metu ir patogioje vietoje  DAUGIAU [...]