"Carnet de Passages en Douane" (CPD) yra tarptautinis muitinės dokumentas, nurodantis keleivio automobilį ar kitą vertingą įrangą ar bagažą. Reikalaujamas tam tikrose Afrikos, Azijos ir Pietų Amerikos šalyse, taip pat Australijoje ir Naujojoje Zelandijoje dėl neapmuitinto ir laikino transporto priemonės įvežimo

Carnet'as leidžia keliautojams laikinai importuoti savo transporto priemones. Iš esmės tai tarptautinė garantija muitams ir mokesčiams sumokėti vyriausybei, jei transporto priemonė ar daiktas nebūtų reeksportuojami iš šios šalies. Asmenys, kurie laikinai importuoja savo transporto priemones ar daiktus į šalis, kuriose reikalaujama knygelės, turi sutikti laikytis tos šalies įstatymų ir kitų teisės aktų, ypač laikino įvežimo sąlygų.
C
arnet'e pateikiama svarbi informacija apie daiktus ar automobilį - markę, modelį, spalvą, variklio darbinę galią, sėdimų vietų skaičių, registracijos numerį, savininką ir vertę.
Norint įsigyti knygelę, daiktų savininkas privalo pateikti užstatą, pagrįstą išvykstamomis šalimis, daiktų amžiumi ir rinkos verte. 
LAS būdama FIA narė, bendradarbiaudama su klubu ADAC, savo nariams Carnet'us gali pasiūlyti išskirtinėmis sąlygomis. 
Norint gauti CDP reikia:

  • originalios paraiškos formos (4 psl.), pasirašytos pareiškėjo;
  • galiojančios LAS Klubo narystės kortelės kopijos;
  • transporto priemonės registracijos dokumento kopijos.

Dėl smulkesnės informacijos prašome kreiptis elektroniniu paštu a.jankauskiene@las.lt arba užpildyti žemiau esančią formą:

Kilo klausimų? Bendraukime. Susisiekite su mumis!

Šalys kuriose reikalaujama CDP

Afrika